Türi Lasteaed moodustati 1. veebruaril 2015 Kesklinna Lasteaia, Türi-Alliku Lasteaia ja Särevere Lasteaia „Kurepesa“ liitmise teel Lokuta Lasteaiaga.

Alates 1. juulist 2016 tegutseb lasteaed kolmes õppekohas, lasteaias käib üle 300 lapse.

Lasteaias õppekohtades töötavad logopeedid, eripedagoogid ja tervisetöötaja, liikumis- ja muusikaõpetajad. 5-7 aastased lapsed osalevad ujumise algõppes. Kõigil õppehoonetel  on avar ja mitmekesine õueala.

Lasteaias on kokku 21 rühma ning need jagunevad tegutsemiskohtade vahel järgmiselt:

• Kesklinna lasteaias (Vabaduse tänav 2a, Türi linn) 13 rühma, sh tasandusrühm Türi Kevade Kooli ruumides;
  • Lokuta lasteaias (Tehnika tänav 12, Türi linn) 4 rühma;
  • Türi-Alliku lasteaias (Silla 1, Türi-Alliku küla) 4 rühma.

Lasteaia tegevuse eesmärk on võimaldada Türi valla 1,5-7aastastele lastele hoidu ja alushariduse omandamist ning kooliks ettevalmistamist. Lasteaed toetab lapse perekonda, soodustades lapse kasvamist ja arenemist, tema individuaalsusega arvestamist ning ettevalmistust kooliks.

Lasteaed juhindub oma tegevuses põhimäärusest, Eesti Vabariigi haridusseadusest, koolieelse lasteasutuse seadusest ning nimetatud seaduste alusel antud õigusaktidest, riiklikust õppekavast ja lasteaia õppekavast ning kohaliku omavalitsuse asutuse tegevust reguleerivatest õigusaktidest.

Türi Lasteaia juriidiline aadress: Tehnika tänav 12, Türi linn 72213, Türi vald, Järva maakond, tel 53303017, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., registrikood: 75006345.