4. oktoobril 2017 toimus Türi kultuurikeskuses õpetajate päevale pühendatud tänuüritus, kus jagati kätte Türi valla hariduspreemiad. Haridustöötaja 2017 tiitli ja preemia pälvisid:

 Ringa Valling, Külli Piirits ja Ülle Pokk

Türi lasteaia lapsed vaatavad Türi Kultuurikeskus kinusaalis nukufilmi Miriami lood 11.oktoobril kell 10:30. Sõimelastele näidatakse filmi lasteaias.

Täname Kino maale filmifestivali korraldajat Indrek Jurtšenkot algatuse, korralduse ja Eesti nukufilmide väärtustamise eest!

Käesoleva õppeaasta projektis "Looduses areneb lapse maailmapilt ja loodushoid" osaleb kogu lasteaiapere. Loodusõppeprogrammid valisid õpetajad ise vastavalt sobivale vanusele, ajale ja sõidumaa lähedusele. 17 rühmast 9 rühma käivad õppereisidel sügisel ja 8 kevadel. Sõimerühmad ja nooremad rühmad külastavad Wile farmi Poakal ja C.R.Jakobsoni talumuuseumi Kurgjal. Vanemad rühmad osalevad programmides RMK Aegviidu looduskeskuses ja Pärnus, Pernova Loodusmajas. Vahetud kogemused ja elamused õpetavad tundma loodust, loomi ja loodushoidu ning innustavad looduse vastu huvi tundma. Projektitaotluse õppereisidele rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus 4116.87 euroga.

Kesklinna õppekoha Mõmmi-Jõmmikute ja Lustikarude rühma lapsed käisid PRIA toetuse kaasabil põneval õppekäigul Kadarbiku Köögivilja OÜ –s, kus tutvusid suurtootmises köögiviljadest valmistatud toodetega. Lapsed said teada, et seal kasvatatakse kolme aedvilja: porgandit, kapsast, peeti ning erinevaid suvekultuure. Lastel oli võimalus näha erinevatel liinidel porgandite sorteerimist, pesu ja pakendamist. Saadi teadmisi, millistes tingimustes hoitakse köögivilju üle talve; millise teekonna läbivad köögiviljad enne, kui võime neid poe müügilettidel kohata. Kohapeal pakuti degusteerimiseks lastele erinevaid smuutisid ja mahlu. Kõik lapsed said kaasa paki beebiporgandeid.

www.facebook.com

Tervisetöötaja Mariana Väärtnõu eestvedamisel käisid Türi lasteaia koolieelikute rühmad Tallinnas Tervishoiu Muuseumis. Hambatunnis said lapsed lähemalt teadmisi hammaste ehitusest. Olulise tähtsusega keskenduti hammaste harjamisele ja vajalike harjumuste kinnistamisele. Selleks käsitleti aktiivsel ja mängulisel viisil suuhügieeni tervikuna ning uuriti lähemalt hambaid suu osana ja hambapesu rolli suuhügieenis. Lapsed said valmistada erineva lõhna ja maitsega hambapastat.

Alamkategooriaid

Lokuta maja uudised

Kesklinna maja uudised

Türi-Alliku maja uudised