Perekeskus Sina ja Mina

Koolitused laste tervisest ja kasvatamisest lihtsalt kättesaadavad veebis

MTÜ Hiirekese Mängutuba avas online-koolituste veebilehe, kus lapse tervise ja kasvatamise teemadel räägivad erinevaid murekohti lahti tunnustatud Eesti lastearstid ja kasvatusteaduste spetsialistid.

Online koolituste  veebilehe loomise eesmärgiks on lastevanematele kvaliteetse informatsiooni pakkumine ja nende teadlikkuse tõstmine laste tervise ja kasvatmisega seoses, et toetada lapsevanemaks olemist.

Koolituste teemakäsitlused on teaduspõhised ja nende valmimisel on meie peamisteks partneriteks Eesti Lastearstide Selts ning Perekasvatuse Instituut.

Õiget toitumist õpetav ja suunav koduleht, kus lapsed saavad mändida ning vanemad lugeda toitumisalast teooriat.
www.toitumine.ee/muinasjutukad/index-2.html

Mälumängud, puzzled ja seenetundmismäng lastele. Lisaks on lehel ka infot Pokumaa, Pokude ning Edgar Valteri kohta.
www.pokumaa.ee/index.php?page=10

Taaratark lehelt leiab erinevaid mänge taara ja pakendi käitlemise kohta ("Pane pakend õigesse kasti", "Taara-Tark", "Taaraauto"), õpetliku pildigalerii ja infot selle kohta, mida teha pakendiga.
www.taaratark.ee/game/

Rahamaa on lõbus, arendav ja õpetlik mängukeskkond 5-9 aastastele lastele.
Rahamaal leiab Teie laps tegevusi, mis tutvustavad talle mitmesuguseid raha ja selle kasutamisega seotud teemasid: kust raha tuleb, mis on raha väärtus, kuidas rahaga ümber käia ja seda koguda.
www.rahamaa.ee/

Keelelist arengut toetavad mängulised materjalid
www.frepy.eu/part_ee.html

Rohenäpu matemaatika
edlv.planet.ee/matemaatika/

Veebimaterjale lastele
www.e-ope.ee/e-oppest/e-oppe_paev/2010/veebimaterjal_lastele

Artiklid

Tervis

Lapsepõlve toitumisharjumused kujundavad inimese edasist elu
perejalaps.delfi.ee/lapsetervis/perearst-lapsepolve-toitumisharjumused-kujundavad-inimese-edasist-elu?id=76114761

Millal on laps liiga haige, et lasteaeda minna
www.kesklinna.parnu.ee/images/Millal-on-laps-liiga-haige.pdf

Töökasvatus

Jõukohaste tööde nimekiri lastele vanuses 2-12
perejalaps.delfi.ee/lasteaialaps/aitab-logelemisest-lapsed-tulgu-kooki-appi-nuud-ja-kohe-joukohaste-toode-nimekiri-lastele-vanuses-2-12?id=75825815

Miks peaksid lapsed kodutööde juures kaasa aitama
perejalaps.delfi.ee/pere/kasvatusteadlane-selgitab-miks-peaksid-lapsed-kodutoode-juures-kaasa-aitama?id=66551876

Emad — need on kodutööd, mille võite rahumeeli laste õlgadele lükata
perejalaps.delfi.ee/koolilaps/emad-need-on-kodutood-mille-voite-rahumeeli-laste-olgadele-lukata?id=68566339

Lapsi tuleb tööks ette valmistada varakult
www.emmedeklubi.ee/Vaikelaps/lapsi-tuleb-tooks-ette-valmistada-varakult-1890/

Taani lastepsühholoogi Niels Peter Rygaardi, raamatu „Kiindumushäirega laps“ autori, sõnul on lapse arengu olulisim osa sotsiaalsed suhted, mis peaksid olema emotsionaalselt siduvad. Siduvaks saavad muutuda need siis, kui lapsele on tagatud turvatunne, kui lapsega ei tegele liiga palju inimesi.
Eestikeelse tõlkeraamatu andis välja MTÜ Igale Lapsele Pere. Sellest saab lugeda järeleproovitud teraapia kohta, kuidas aidata kiindumushäirega last. Teemat tutvustavat artiklit saab lugeda siit - www.ohtuleht.ee/603412/taani-psuhholoog-lapse-arengu-olulisim-osa-on-sotsiaalsed-suhted.

Kui laps õpib kuuletuma ning vastu võtma ja täitma käske ja juhiseid, mis tulevad väljastpoolt, siis sellega õpib ta iseennast käskima ja keelama. Millised on lihtsad juhiseid sõnakuulelikkuse kasvatamiseks saab pikemalt lugeda Saara Kinnuneni raamatust „Las ma olen laps“ ja lühidalt siit - www.minulaps.ee/pedagoogilised-lahenemised/kas-laps-peab-vanemate-sona-kuulama.

...